Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

STREDOVEKÁ HOSTINA V MNÍCHOVOM DVORE

9. January 2018 - 9. January 2019

Ponúkame Vám degustáciu slovenských vín s večerou v štýlovej stredovekej pivnici Mníchov Dvor v Slovenskej Ľupči. Opantá Vás závan minulosti už pri vstupe do podzemných priestorov pivnice a v tom okamihu začnete byť hladní a smädní. V dobových kostýmoch bude jedlo podávať pani domáca a o dobré víno sa postará vinársky majster someliér. Pohodlne sa tu naje napije a zabaví 13 ľudí.

Na degustáciu bude pripravených 7 vzoriek bielych a červených vín. Someliér Vám odprezentuje vinárstvo aj každú vzorku ponúkaného vína a určite sa niečo nové dozviete. Podľa aktuálnej ponuky možno vyberať zo slovenských a moravských vinárstiev:

ELESKO Modra, HACAJ Pezinok, Chateau Belá, Chowaniec&Krajčírovič Svätý Jur, J & J Ostrožovič Veľká Tŕňa, JANOUŠEK Pezinok, Karpatská Perla Šenkvice, Mavín – Martin Pomfy Pezinok, Miroslav Dudo Modra, NATURAL Domin&Kušický Veľký Krtíš, PAVELKA Pezinok, PD Mojmírovce, PD VINOHRADY Choňkovce, PEREG Modra, Peter Podola Kopčany, Pivnica Radošina, Repa winery Šenkvice, Strekov 1075 Strekov, TOKAJ MACIK WINERY Malá Tŕňa, VINIDI Báb, Víno Ludvik Pezinok, Víno MASARYK Skalica, Víno Mrva&Stanko Trnava, ZLATÝ STRAPEC Viničky, Zsigmond Vinica, LIVI Dubňany, Vinařství DUFEK Svatobořice, NEOKLAS Šardice, Velkobílovická vína Velké Bílovice.

Samozrejme že k vínu bude pripravený malý záhryz.

Po degustácii bude pre Vás pripravená kráľovská večera. Na výber sú jedlá z troch menu naozaj vynikajúco pripravené podľa starodávnych receptov:

  • pečená kačica s jablkami a korením podávaná so zemiakovými lokšami potretými kačacou masťou
  • pečené kuracie krídelka alebo stehienka s grilovanými šampiňónmi v slanom cesnakovo-olivovom náleve
  • pečené prasa so zemiakovou oblohou s grilovanými šampiňónmi v slanom cesnakovo-olivovom náleve

Návštevu v stredovekej pivnici pre 13 ľudí si zabezpečte dopredu telefonicky alebo e-mailom. Pre menšiu skupinu /minimálne však 7 ľudí/ budú ceny prispôsobené.

Dohodnite si výber degustačných vzoriek vín a večerové menu podľa Ponukového listu.

Details

Start:
9. January 2018
End:
9. January
Event Category:

Opäť otvorené!

Vinotéka InVinum v SC EUROPA Banská Bystrica

je pre Vás znovu otvorená po rekonštrukcii.

Krajšie prostredie, viacej priestoru, širší výber…